Kas päris kofeiinivaba kohv on võimalik? Ja kuidas see protsess käib? Millal ja kuidas saab kohv kofeiinivabaks? Aus vastus on, et päris kofeiinivabaks kohv ei saagi. Ükskōik, mis meetodit kofeiini oast eemaldamiseks kasutada, jääb väike kogus alati alles (umbes 0,1%). Niisiis räägime me sellest, kuidas kohv saada 99% kofeiinivabaks.

Kofeiin eemaldatakse ubadest enne röstimist; siis kui uba on veel roheline ning pole isegi röstikoja lähedale jõudnudki. Kofeiini saab eemaldada metüleenkloriid või etüülatsetaat abil, kuid need pole loodusele ja tervisele kõige kasulikumad meetodid. Meie Peru ubadest on kofeiin eemaldatud kolmandal meetodil – Swiss Water Process’i abil. Sealjuures on suuresti säilinud maitse, ainult kohvile omane mõrusus on vähenenud.

Swiss Water Process kasutab kofeiini eraldamiseks oast vett. Rohelisi kohviube hoitakse GCE’s (Green Coffee Extract’is), mille käigus lahkub kofeiin oast ning seejärel käib GCE lahus läbi söefiltri. Kogu protsess kestab 8 – 10 tundi. Protsessi korratakse seni kuni ubadest on väljas 99,9% kofeiinist ehk mingi osa vallatut kofeiini suudab ikka kuhugi peitu pugeda ning sellega kohvioa sisse elama jääda. Aga sellest pole hullu – suur osa on lahkunud ja kofeiinivaba kohviuba valmis oma seikluseks röstikotta.

Kofeiinivaba kohv on hea lahendus kõikidele kohvisõpradele, kes armastavad joogi maitset, kuid ei taha kaasnevat energia kõikumist. Siiski – nagu ülevaltpoolt selgus, tasub ka selle tarbimisega piiri pidada ning võib olla just mitte kannude kaupa kofeiinivaba kohvi juua.

Kofeiinivaba kohv protsess Kofeiinivaba kohv protsess 2 Kofeiinivaba kohv protsess 3

0
    0
    Sinu ostukorv
    Your cart is emptyReturn to Shop