A cup of black OA Coffee on wooden table / tass musta OA kohvi puidust laual mõtlemaks kas kohv on ülehinnatud

Vähemalt nii võib proovida end veenda, kui kohv on otsa saanud ja tahtmist ja muud vajadust poodi minna pole. Olles hetkel selles olukorras (jah, hoolimata sellest, et kohv on meie tööpäeva lahutamatu osa, võib juhtuda, et ta on kodukontorist otsa saanud), proovin ma just seda strateegiat.

 1. Mitte midagi ei toimu enne kui hommikukohv on joodud. Kas see päriselt ikka on nii või on tegu hästi konstrueeritud vabandusega, et enne nautida ja siis tegutseda (tõenäoliselt millegagi, mida väga teha ei taha)? Kui ikka äge ja tegus päev ees seismas, siis võib küll juhtuda, et kohvi valmistamine jääb tahaplaanile või ununeb sootuks ning kõik siiski liigub edasi. Ilma kohvita.
 2. Kohv piimaga (ja/või suhkruga) pole sama. Olgem ausad, enamik meist ei joo päev otsa musta kohvi. Nii et sama hästi võiks ju proovida sooja vahustatud piima suhkruga.
 3. Väiksena öeldakse, et kohv on täiskasvanute jook. Enamasti kasvad üles teadmises, et kui sa lõpuks saad kohvi juua, oled saanud täiskasvanuks. Aga päriselt? Tunned end kohvi juues täiskasvanuna? Pole paremat aega lasta sisemine laps välja ja nautida päeva kohvita.
 4. Kofeiini saab mujalt ka. Näiteks teest. Must tee näeb isegi peaaegu samasugune välja ning nii suhkurt kui piima võib südamerahus lisada. Kui musta teed käepärast pole ja segadus suur, võib ka koolajoogiga proovida (kuigi seda me soovitada ei julge ning omal nahal pole proovinud).
 5. Hea kohvi valmistamine on keeruline. Kõigepealt tuleb üle vadata kodune majapidamine – millega sa seda üldse valmistad. Oled pätikohvi peal, harrastad jõutrikke presskannuga, oled religioosselt kohviveski ja ubade usku, lisaks veel erinevad röstimisastmed ja tootjad… variatsioone ja võimalusi on nii palju, et vererõhk läheb kõrgeks ja higi hakkab voolama. Lihtsam on mitte kohvi juua. Või leida kohvi, mis sobib ükskõik mis meetodiga ja siis selle peal elada. Kaua.
 6. Kui ise kohvi ei taha teha, siis tuleb see kuskilt tellida. Kui kaugele oled sa nõus hea kohvi pärast sõitma? Kas sa hea kaneelirulli või võileiva pärast sõidaksid hommikul sama kaugele? Või ootaksid sama kaua kullerit? Lausa hämmastav kui palju aega on nõus mõned inimesed kulutama sellele, et õige piimaga hea kohv kätte saada.

Kuidas meil läheb? Oled juba kohvist võõrdumas? Tunned, et kohv on ülehinnatud? Mina ka mitte. Panen asjad kokku ning lähen kohvi soetama. Ikka OA kohvi.

0
  0
  Sinu ostukorv
  Your cart is emptyReturn to Shop