Mõne jaoks on kohv rituaal, teise jaoks energialaks. Vahet pole, kas eelistad kohvi juua hommikul, pärastlõunal või terve päeva jooksul, kohvi kvaliteet on miski, milles ei peaks keegi kompromisse tegema.

Just seepärast anname sulle nõuandeid ideaalse presskannukohvi tegemiseks. 

8 sammu ideaalse presskannukohvini:

 1. Vali kvaliteetsed kohvioad

Ära tee järeleandmisi kohviubade kvaliteedis. Kui eelistad julget ning šokolaadist kohvi, vali tumeda röstiga oad (näiteks OA No3). Kui sulle meeldib puuviljasem ja lillelisem kohv, vali kas heleda või keskmise röstiga oad.

Siinkohal ei kehti “mida odavam, seda parem” loogika. Heade kohviubade valimisel ei tuleks vaadata mitte hinda, vaid ubade tootjat, asukohamaad ning röstimise kuupäeva.

 1.  Ära purusta kohvi liiga peeneks

Kui sul kodus kohviveskit ei ole, maini kindlasti ube ostes baristale, et soovid kohvi valmistada presskannus. Liiga peeneks jahvatatud kohviubade puhul tulevad kibedad maitsed kiiresti esile. 

 1.  Kasuta kvaliteetset vett

Võib kõlada üllatavalt, kuid vee kvaliteet mängib kohvi valmistamisel olulist rolli. Kasuta võimalusel filterkannu, millega vett eelnevalt puhastada. 

 1.  Kui palju kohvipuru kasutada?

Kohvipuru ning vee suhe võiks olla 1/14 või 1/15 ehk ühe osa kohvi kohta 14 või 15 osa vett. Suurim viga, mida presskannukohvi valmistamisel tehakse, on kohvipuru üledoseerimine. 

Kui tahad olla kohvi valmistamisel eriti täpne, kasuta kaalu. Näiteks tuleks lisada 600 grammi veele 40 kuni 43 grammi kohvipuru.

 1.  Soojenda presskannu eelnevalt

Tee presskann enne kohvi valmistamist soojaks. Selleks vala kohvikannu enne joogi valmistamist kuum vesi. Presskannu eelkuumutamine aitab hoida vee temperatuuri kohvi valmistamise ajal ühtlasena.

 1.  Ära kasuta keevat vett

Lisaks vee kvaliteedile on oluline ka vee temperatuur. Lase veel enne purule pealevalamist umbes minut või kaks seista. Nii jõuab vesi jahtuda 90-95 kraadini ning ei kõrveta kohvi ära.

“Kõrvetatud” kohvil on kirbe maitse. See on ka põhjus, miks paljudele inimestele must kohv ei meeldi: see kõrvetatakse tihti lihtsalt ära. 

 1.  Nelja minuti reegel

Haara oma telefoni taimer lähedale, sest pärast vee pealevalamist läheb sul seda kohe vaja. Lase kohvil tõmmata 4 minutit. See annab maitsetele aega avaneda. 

Mida kauem kohvipuru vees hoiad, seda kibedamaks kohv muutub. Tihti arvatakse, et joogi kofeiinisisaldus sõltub kohvipuru kogusest, kuid nii see ei ole. Kofeiinisisalduse määrab peamiselt tõmbamise aeg.

 1. Ära jäta kohvi presskannu seisma

Kui valmistasid korraga kohvi rohkem kui ühe tassi jagu, ära jäta ülejäänud kohvi kannu seisma. Seistes valmib kohv edasi ning muutub kibedaks ja kangeks.

Presskannukohvi retsept:

1. Pese presskann puhtaks ning vala sellesse kuum vesi, et kannu soojendada.
2. Seejärel vala vesi välja.Pane presskannu põhja keskmise jahvatusega kohvipulber (suhtes 1/14).
3. Pane keema puhas või filtreeritud vesi ning lase sel pärast keemist üks kuni kaks minutit jahtuda.
4. Vala vesi ühtlase joana kohvipurule.Pane kannule kaas peale ning käivita stopper neljaks minutiks.
5. Vajuta 4 minuti pärast presskannu sõel põhja.Vala kohv välja ning naudi!

Eelistad pätikohvi? 5 nippi eriti hea pätikohvi valmistamiseks.

Puru tassi, vesi peale, valmis? Kui tahad oma hommikuse pätikohvi uuele tasemele viia, tutvu nende nippidega:

 1. Vali jämeda jahvatusega pulber

Kasuta kohvi tegemisel jämeda jahvatusega kohvipulbrit. Vastasel juhul satub kohvipuru suure tõenäosusega juues suhu.

 1. Sega kohv läbi

Sega kohv pärast vee pealevalamist läbi. Nii puutuvad kõik kohvitükid veega kokku ning ei teki klimpe. 

 1. Lase kohvil tõmmata

Lase kohvil umbes 4 minutit tõmmata ning koori lusikaga kohvipuru pinnalt ära. Lase kohvil veel 5 minutit tõmmata ning jook ongi valmis.

Vaatamata sellele, kas eelistad presskannukohvi või vana head pätikohvi, on hea retsept mõnusa kohvi alus. Võta joogi tegemiseks aega ning kasuta kvaliteetseid ube ja puhast vett. 

Ideaalse kohvi valmistamisel on tähtis kvaliteet, mitte kvantiteet!

0
  0
  Sinu ostukorv
  Your cart is emptyReturn to Shop