Lahustuv kohv on lihtne, odav ja kiire alternatiiv tavalisele kohvile. On see aga ka parem? Kohe saad teada.

OA coffee on parem kui lahustuv kohv

Mis on lahustuv kohv?

Lahustuv kohv on valmistatud kuivatatud kohviekstraktist. Kui sul pole aega oodata 4 minutit, kuni presskannukohv valmis saab, siis saad kallata kohvijoogipulbri tassi põhja, vee peale ja jook ongi valmis. Lahustuva kohvi peamine eesmärk ongi kiirus.

Lahustuvas kohvis on vähem kofeiini

Kofeiin on kõige levinum erguti maailmas. Peamine kofeiiniallikas, nagu arvatagi võid, on kohv. Lahustuvas kohvis on üldjuhul natuke vähem kofeiini kui ühes tassis klassikalises kohvis (olenevalt kohvi valmistamismeetodist).

Miks pole lahustuv kohv sama maitsega?

Lahustuv kohv ei maitse samamoodi kui kodus või kohvikus valmistatud kohv. 

Põhjuseid on mitu.Esiteks on lahustuv kohv valmistatud vähem kvaliteetsetest ubadest. Üldiselt kasutatakse lahustuva kohvi valmistamiseks odavamaid Robusta ube, millel on tihti kibe maitse. Enamik OA kohvisid on valmistatud 100% kvaliteetsetest Arabica ubadest.

Teiseks võib lahustuv kohv sisaldada lisaaineid. Lahustuvas kohvis võib lisaks kohvigraanulitele leiduda ka suhkrut, rasva ja kemikaale. 

Lahustuv kohv vs klassikaline jahvatatud kohv

Selleks, et saada paremini aru lahustuva ja klassikalise kohvi erinevustest ja sarnasustest, vaatleme neid lähemalt.

  1. Ajakulu ning valmistamine

Ei pätikohv, V60, presskannukohv ega espresso ei saa ajakulu arvesse võttes lahustuvale kohvile vastu. Vahet pole, kas jahvatad kodus ise ube või kasutad valmisjahvatatud kohviube, lahustuvast kohvist kiiremini valmivat jooki on raske leida.

Ka valmistamise keerukuses ei saa ükski teine kohvitüüp lahustuvale kohvile vastu. Igaüks oskab ju kuuma vett tassi valada. 

Lahustuv kohv vs kohvioad: 1:0

  1. Tervislikkus

Nagu mainitud võib lahustuv kohv sisaldada mitmeid tervisele kahjulikke lisaaineid ning kemikaale. OA kohv on röstitud ja valmistatud armastusega ning see ei sisalda mingeid lisaaineid (peale rohke armastuse muidugi). 

Nii lahustuv kohv kui ka jahvatatud kohvioad kiirendavad ainevahetust, tõstavad tuju ning täiustavad füüsilist vastupidavust. 

Ühe 2019. aasta uuringu kohaselt võib lahustuv kohv sisaldada ka vähem antioksüdante kui klassikaline kohv. 

P.S. Antioksüdandid aitavad alandada kolesteroolitaset, vähendada südamehaiguste ja insuldiriski ning vähendada kasvajate tekkevõimaust. Aga sa juba teadsid seda, eks. 😉

Lahustuv kohv vs kohvioad: 1:1

OA coffee espresso vs lahustuv kohv
  1. Maitse

Siin pole midagi pikemalt selgitada. OA No2, OA Crema ning OA Peru ubadest paremat on ikka väga raske leida. Tule meie Müürivahe tänava kohvikusse ning küsi ise järele! 

Lahustuval kohvil pole OA vastu kunagi võimalust olnud.

Lahustuv kohv vs kohvioad: 1:2

  1. Kohv kui hommikurituaal

Olgu, me ei mõista sind hukka, kui jood kohvi ka kell 7 õhtul (õhturituaalideks sobib hästi Peru Swiss Water Decaf). Olenemata sellest, mis kell sa kohvi jood, tihti on see rohkemat kui lihtsalt kiire kofeiinilaks.

Öeldakse, et see, milline on sinu hommik, saab olema ka sinu päev. Seega on kohvi valmistamiseks aja võtmine hea viis, kuidas eesootavaks päevaks endas tasakaal leida.

Lahustuva kohviga pole selline rituaal lihtsalt võimalik, sest see valmib liiga kiiresti.

Lahustuv kohv vs kohvioad: 1:3

Kas lahustuv kohv on siis kahjulik?

Surmav ta ei ole, kuid osa tervislikust menüüst ka mitte. Kui sa endiselt ei tea, millise kohviga oma päeva alustada, tule proovi OA kohvi. 

Oleme kindlad, et pärast seda sa enam kahe vahel ei ole. 

0
    0
    Sinu ostukorv
    Your cart is emptyReturn to Shop