Meilt küsitakse tihti, mis on “hea kohv” või “parim kohv”?
Olgem ausad, iga kohvijooja maitse-eelistused on erinevad ning objektiivset vastust sellele anda on keeruline. Sellest tulenevalt küsisime sama küsimuse OA Coffee asutajalt ja kohvieksperdilt Tanielilt.

Alljärgnevalt saate lugeda, mis on “hea kohv” Tanieli jaoks.

Mõtlesin selle peale ja jõudsin järeldusele, et ma ei oska sellele küsimusele üheselt vastata. Minu puhul sõltub see täiesti tujust. 

Vahel tahan nautida kreemist cappuccinot, kus kohvimaitse vahustatud piimaga mõnusalt miksib. Teinekord (enamasti) naudin espressot, mis tungib oma julguse ja rikkalikkusega kõikidesse mu maitserakkudesse ja maitsed jäävad sinna veel mõneks ajaks mängima. Koduses miljöös on presskann asendamatu sõber – 1/14 suhe (üks osa kohvi ja neliteist osa vett), 4 min tõmbamist ja maitsed avanevad. Üks on aga kindel – lattet ma väga ei joo. Mul pole midagi inimeste vastu kes joovad, aga mulle isiklikult meeldib kohv või kohv piimaga ja latte on minu jaoks pigem piim kohviga. 🙂

Nüüd ruttasin ma küll kohvijookide juurde, aga siin on ju veel komponente. Kohvioad – kust nad tulevad ja kuidas nad on kasvatatud. Samuti röstimine, millega saab imesid teha või siis kõik tuksi keerata. Ehk siis ühes kohvitassis on tegelikult peidus päris pikk ja kirju lugu ning erinevate inimeste panus selleks, et see must ja aurav vedelik sinu nina ette jõuda sai. Sellest oskab aga lähemalt rääkida Õiglase Kaubanduse (Fairtrade) organisatsioon, millega ka OA Coffee liitunud on (ei tee siinkohal üldse reklaami). Küll aga usun nende põhimõtetesse ja austan väga suuremat missiooni, mille eest see organisatsioon seisab.

Kokkuvõtlikult – hea kohv on minu jaoks miski, mis ühelt poolt pakub isiklikul tasandil emotsiooni ja toob mind hetke nautima, teisalt sõltub see täiesti minu hetke tujust, asukohast, kas olen üksi või mitte jne. Samuti väljendab hea kohv minu jaoks seda, et iga lüli, kes on osalenud selles et sina saad täna seda kohvi juua, on rahul ja on väärtustatud. Alustades kohvifarmerist ja lõpetades sinu/minuga, kes seda kohvi joob (vahepeale võivad jääda veel erinevas suuruses rohelise kohvi edasimüüjad, röstijad, kauplused ja kohvikud/baristad). 

Sellega võtangi kokku „hea kohv“ olemuse minu jaoks.

0
    0
    Sinu ostukorv
    Your cart is emptyReturn to Shop