Ma ei tunne ühtki eestlast, kellele ei meeldiks seened. Kukeseentest räägin, puravike kohta olen kuulnud erinevaid arvamusi ning männiriisikaid tuleb nii kaua kupatada, et nende söömiseni jõuavad vähesed.

Aga seened kohvis?

Ei, ma ei räägi sirmikutest ega kärbseseentest, vaid hoopis korditseptist, lion’s mane’ist ja reishist. 

Kas tegemist on pelgalt moodsa trendiga või on seenekohv päriselt proovimist väärt?

OA Coffee seenekohv.

Mis on seenekohv?

Oled ehk kuulnud tervislikust cold brewst ning äkki ka kookosõlist ja võist kohvis (Bulletproof Coffee). Maailma kõige tervislikuma kohvi tiitli on saanud endale mitmed seesugused.

Nüüd on end ilmutanud aga järgmine tulnukas – seenekohv – mis peaks väidetavalt olema iga inimese hommikurutiini kindel osa. 

Mis see aga on?

Seenekohv, nagu arvata võid, on kooslus kohvist ja seentest. 

Joogi juured ulatuvad Soome, kus II maailmasõja ajal kohvinappuse tõttu ubade asemel seeni kasutati. Seenekohv püüdleb maailma kõige tervislikuma kohvi tiitli poole. 

Millest on seenekohv tehtud?

Ei, seenekohv ei ole supp, kus on leeme asemel americano ning porgandikuubikute asemel seenetükid. Seenekohv on tavaline kohvipulber, millesse on segatud näiteks

 • reishi,
 • chaga,
 • lion’s mane’i või
 • korditseptsi pulbrit.

Neil seentel on tervisele märkimisväärne kasu, tänu millele muutub kasulikumaks ka kohv, kuhu neid lisatakse. Noh, näiteks:

 1. Megalt antioksüdante!😎

Mis juhtub, kui panna kaks antioksüdandirikast toitu kokku? Kui jood seenekohvi, saad seda enda nahal tunda.

Kohv on üks kuulsaim antioksüdantide allikas. Tass (kvaliteetset) kohvi võib sisaldada rohkem antioksüdante kui tass rohelist, musta või taimeteed.

Ka seentes on suur kogus antioksüdante. Seega, lihtne arvutus näitab, et kui lisada kohvile seeni saad iga tassitäiega topeltkoguse antioksüdante. 

Win win!

 1. Tsauki, oksüdatiivne stress!👋

Kohvis ja seentes leiduvad antioksüdandid kaitsevad su keha vabade radikaalide eest. Vabad radikaalid kutsuvad esile südame- ja veresoonkonnahaigusi, dementsust, Altzheimeri tõbe, vähkkasvajaid ning teisi haiguslikke seisundeid. 

Liigne hulk vabu radikaale kehas soodustab ka naha enneaegset vananemist ning juuste väljalangemist.

Oksüdatiivne stress ongi olukord, kus vabu radikaale on kehas liiga palju, st rohkem kui neid neutraliseerivaid ühendeid. 

Ühesõnaga, igavese nooruse saladus on seenekohv (noh, võib-olla mitte päris igavese).

 1. Vahi värki, vähivastased omadused ka!🦀

Chaga seened aitavad tugevdada immuunsüsteemi ning kaitsevad kasvaja ning vähkhaiguste eest. Ning, kes sellele kasutegurile ei öelda tahaks?

 1. Seedimine korda? Jah, palun! 💩

Seened sisaldavad mitmeid ägedaid aineid, seal hulgas palju bioaktiivseid polüsahhariide, mis toimivad prebiootikumidena. 

Tavainimese keeles, need aitavad heale seedimisele mitmel viisil kaasa.

 1. Üks-kaks, korras maks!🤘

Reishi, üks populaarne “kohviseen”, on paksult täis adaptogeene. Need aitavad kaasa maksa normaalsele toimimisele ning maksahaiguste ennetamisele.

Noh, on siis proovimist väärt?

Seenekohvi ei ole praeguseks hetkeks veel piisavalt uuritud, et lõplikke järeldusi teha. Peamised uuringud seenekohvi kasust tervisele on läbi viidud loomade peal, mis tähendab, et neid ei saa 100% tõe pähe võtta.

Nagu just lugesid, tundub seenekohv olevat aga tervisekasusid täis superjook, mida tasuks elu jooksul vähemalt korra proovida. 

Seente ning teiste supertoitudega kohvisid saad proovida OA kohvikus, aadressil Müürivahe 36. 

Suurim miinus on erikohvi hind, mis võib olla koguni poole rohkem ilma seenteta kohvi omast.

Kui sulle ei kõla seened kohvis ikka kuidagi loogiliselt ning otsustad jääda traditsiooniliste ubade juurde, usume, et sulle võivad meeldida puuviljane OA No4 ning šokolaadine OA Guatemala.

Proovi järele ning anna teada, kuidas meeldis!

0
  0
  Sinu ostukorv
  Your cart is emptyReturn to Shop