Taniel ja OA – inimene ja kohv

by | juuni 2, 2021

Taniel OA kottidelTaniel ja OA – inimene ja kohv. Tundub lihtne, kuid mitte igaüks meist ei otsusta, et tema suunaks elus on luua enda röstikoda ning panna oma energia ja pühendumus kohvi loomisele. Enamik meist leiab ilmselt, et meie pühendumus kuulub pigem kohvi joomisele.

Taniel on OA kohvi looja ja tulihingeline entusiast. Kohvist võib ta rääkida ühteaegu väga lihtsalt ning samas laskuda nii sügavale detailidesse ja filosoofiasse, et kohv muutub millekski maagiliseks; maailmaks, mida sa võib olla pole varem enda kõrval tähele pannudki. Selle maailma erinevaid tahke ja maitseid püüab Taniel oma röstikojas OA kohvisse, aga kuidas ta üldse kohvi juurde jõudis?

T: See juhtus läbi isa, kes juba kohviga tegeles. Lõime koos perefirma; mind õpetati röstima ja hakkasin firmat vedama. Alguses ei teadnud kohe üldse, mida ma teen ning pea esimese aasta tegin kõike ise – röstisin kohvi, tegelesin raamatupidamisega, vedasin kaupa laiali jne. Aja jooksul omandasin kogemusi, leidsin inimesi appi ning sain osa kohustustest ära anda, et ettevõtte arendusega tegeleda. Antud firma püsib veel tänagi – minul oli aga teine tee. Nii et lisaks OA kohvile võib poodidest leida teisigi kohvisid, mille väljatöötamisel on minu käsi mängus olnud. 

Mis sind kohvi juures hoiab?

T: Olles nüüdseks 10 aastat kohvimaailmas olnud, õpin endiselt kogu aeg midagi uut ja mitte ainult kohvi kohta. Kohvimaailmas on tegelikult OA neljas minu loodud bränd ning peale mitmeid katsetusi ja eksimusi tunnen, et nüüd olen lõpuks õigel teel. Ma usun, et hea kohv liidab inimesi (seda nii iseenda kui teistega) ning võib pakkuda elus lihtsaid, aga samas meeldejäävaid ja erilisi, hetki. Näen, et saan anda oma panuse hetkel aina hääbuva inimlikkuse ja sotsiaalsuse tagasitoomiseks. Ühendada inimesi läbi kohvi.

Mis kohv sinu jaoks on?

T: Ühelt poolt toetav sõber ja kaaslane, keda hästi tean. Teiselt poolt aga avastamata tundra, mille vahele end ära kaotada. Mul on kohviga olnud häid aegu ja samas on ka olnud aegu, kus ma pole tahtnud temast mitte midagi kuulda. Õnneks oleme alati ära leppinud ning muutunud üksteise suhtes mõistvaks ja teineteist austavaks. See on sümbioos ja protsess, mille käigus oleme aru saanud, et meil on mõlemal vaja üksteist hoida ja toetada, et koos kasvada. 

Kuidas sa oma kohvi jood?

T: Võimalikult lihtsalt ja mustalt. Lemmik on espresso, ent ei ütle kunagi ära ka heast klassikalisest cappuccinost (viimasel ajal kaerapiimaga). Aeg-ajalt, kui kiiret energiat saada ei taha, lisan kohvisse ka väetoite, et kofeiin imenduks ühtlasemalt. Üldiselt aga – as simple and pure as possible! 

0
    0
    Sinu ostukorv
    Your cart is emptyReturn to Shop