Mis on kapselkohv ning miks see nii populaarne on?

by | nov. 14, 2022

Mõista mõista, mis see on. Ühele meeldib, teine jälestab, külmaks ei jäta kedagi. 

Jutt käib muidugi kapselkohvist.

Kapselkohvi süüdistatakse nii espresso “surmas” kui ka planeet Maa reostamises. Küll aga pakuvad kohvikapslid midagi, millele ei saa vastu ei americano, cappuccino ega aeropress. Selleks miskiks on mugavus.

Kohvikapslite abiga saad valmistada ideaalse tassi kohvi iga kord olenemata sellest, kas oled barista, kodukohviku omanik või muidu kohvihuviline. Ning seda vaid ühe nupuvajutusega.

Mis on kapselkohv?

Üks kohvikapsel sisaldab keskmiselt 6 grammi kohvipuru. Seda ongi täpselt ühe portsjoni jagu, mis tähendab, et ära jääb

 • mõõtmine,
 • kaalumine,
 • purustamine,
 • mässamine,
 • ebavajalik segadus.

Jube mõnus, eks?

Kapselkohvi valmistamine on lihtne…

Lausa nii lihtne, et saad oma alaealisi lapsi kohvi valmistamisel tööjõuna kasutada. Lihtsalt kutsu seda kuidagi teisiti, näiteks ütle, et “mu lapsed abistavad mind köögis”. Kõlab palju paremini.

Igatahes…

Kui kasutad Nespresso kohvimasinat (OA kohvikapslid sobivadki just Nespresso masinaga), siis käib kapselkohvi valmistamine nii:

 1. Mõtle välja, mis kohvi tuju sul parajasti on (minul on näiteks enamasti (loe: alati) OA No2 tuju),
 2. Täida piimamahuti oma lemmikpiimaga,
 3. Pane kohvitass tassialusele,
 4. Aseta kohvikapsel masinasse ja
 5. Vajuta nuppu. Kohv ongi valmis.

Eriti rahulikult liigutades võtab kapselkohvi tegemine aega minuti. Normaalkiirusel valmib jook vaid poole minutiga.

OA kapselkohv tugev espresso

Kohvikapslid vs klassikaline kohv

Kapselkohv ja klassikaline kohv – mis vahe neil siis päriselt on ning kumb on parem? 

1. Ajakulu ja valmistamine

Kapselkohvile saab kiiruses vastu vaid lahustuv kohv. Kõik teised valmistusmeetodid võtavad oluliselt kauem aega (loe: paar minutit kauem).

Kapselkohvimasinaga on ka lihtne ümber käia. Ei mingit segadust ega koristamist. Kapselkohvi valmistamiseks ei pea sa olema ei barista ega raketiteadlane ning kvaliteetse kohvi saad igal korral.

2. Tervislikkus

OA kohvikapslites on sama kohv, mis OA tavakohvideski. Näiteks OA Mahedates Espressokapslites ongi OA Mahe Espresso. Võimalik maitsevahe tuleb vaid valmistamisviisi erinevusest, kuid tegemist on samade ubadega. 

See tähendab, et mõistlikus koguses (kofeiini üledoosi vältimiseks kuni 4 tassi päevas), on mõlemad ühte moodi tervislikud.

Psst! Proovi OA Mahedaid Espressokapsleid kaerapiimaga. See on elamus, mida sa ei kahetse.

OA kapselkohv No2 ja mahe espresso

3. Maitse

Maitse üle ei vaielda. Üks kohvigurmaan vannub, et kapselkohv ei kannata juua, teine ei suuda enam presskannu ega pätikohvi poole vaadatagi.

Meie OAs usume tasakaalu. Mõnel kiiremal hommikul on mõnus, kui kohv masinaga kiiresti valmib, aeg-ajalt on aga tore kohvi tegemiseks aega võtta. Oleme hommikuste kohvirituaalide suured fännid.

On aga ainult üks viis, kuidas teada saada, kas sulle kapslid maitsevad või mitte. Selleks on järeleproovimine.

4. Värskus ja säilivus

Värskelt röstitud kohvile ei saa miski vastu. Kahjuks hakkab kohv aga kohe pärast paki avamist maitset kaotama. Et seda aeglustada, on soovitatav kohv õhukindlasse anumasse panna. Nii säilivad oad kauem värskena.

Kapslis olev kohv säilib värskena aga lausa kuni 18 kuud! Põhjus on lihtne – kapslid kaitsevad kohvipuru õhu eest, tänu millele püsibki selle maitse nii kaua kvaliteetsena.

Tuli kapselkohvi isu? Meil on kapslikampaania!

OA e-poes on kuu lõpuni soodustus kõikidele kapslitele -20%. 

Lisaks sellele loosime välja Nespresso Lattissima One kapselmasina (väärtusega 289€) ning 5 karpi OA kapsleid (väärtusega 25€).


👉Mängus osalemiseks hakka OA Facebooki lehe jälgijaks ning märgi meie kapslipostituses ära sõber, kes juba kasutab või kelle kodust on puudu üks äge kapselmasin.

0
  0
  Sinu ostukorv
  Your cart is emptyReturn to Shop